90 lat bielskiego „Ogrodnika”

21.09.2018 r w Bielsku-Białej odbyły się uroczyste obchody jubileuszu 90-lecia Zespołu Szkół Ogrodniczych im. Stanisława Szumca.

Od godziny 8.00 absolwenci, zaproszeni goście zbierali się przed budynkiem szkoły aby wziąć udział w jakże ważnym dla całej społeczności szkolnej wydarzeniu.
O godz.9.30  w kościele parafialnym Opatrzności Bożej odbyła się uroczysta MszaŚwięta, której przewodniczył bp Piotr Greger. Niech owocne współdziałanie z Bożą łaską pozwoli w przyszłości każdemu z nas na przebywanie w rajskim ogrodzie” – powiedział do uczniów, absolwentów, byłych i obecnych nauczycieli oraz dyrekcji Zespołu Szkół Ogrodniczych w Bielsku-Białej. Biskup przypomniał w homilii, że miejscem spotkań Jezusa z ludźmi jest często ogród, dziękował Bogu za 90 lat trudu edukacyjnego i wychowawczego podejmowanego w bielskim Zespole Szkół Ogrodniczych. Po Mszy Świętej   uczestnicy – prowadzeni przez orkiestrę dętą – przemaszerowali do Teatru Polskiego. Tam odbyła się uroczysta akademia. Obecni byli nie tylko uczniowie, absolwenci, obecni i byli nauczyciele, ale także goście, w tym biskup Piotr Greger, senator Andrzej Kamiński, poseł Jacek Falfus, zastepca  dyrektora Departamentu Spraw Społecznych i Oświaty Rolniczej Robert Jakubik  wicestarosta bielski i przewodniczący rady rodziców szkoły Grzegorz Szetyński, wiceprezydent Bielska-Białej Waldemar Jędrusiński oraz szefowie Rady Miejskiej Jarosław Klimaszewski i Przemysław Drabek.

Galę prowadzili nauczycielka Anna Świstak i absolwent szkoły Dariusz Gajny. Gości, w scenografii bujnego ogrodu, witała dyrektor Katarzyna Hofman-Kępys. – Szkoła ma bogatą tradycję i niezwykłą atmosferę. Łączy pokolenia. Bielski „Ogrodnik” wrósł w pejzaż miasta i Podbeskidzia – mówiła.

Na akademii świętowanie się nie skończyło. Później zaproszono gości do budynku szkoły – na zwiedzanie obiektu i wystaw oraz spotkania klasowe. A do białego rana goście bawili się na balu sentymentalnym przy muzyce Desperado.

Listy Gratulacyjne na ręce  Dyrektora Szkoły złożyli:

Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Jan Krzysztof Ardanowski
Śląski Kurator Oświaty Urszula Bauer
Kuratorium Oświaty Delegatura w Bielsku Białej -Tomasz Kowalik
Senator RP Andrzej Kamiński
Ministerstwo Rodziny,Pracy i Polityki Społecznej Sekretarz Stanu Stanisław Szwed
Starosta Bielski-Andrzej Płonka
Wicestarosta -Grzegorz Szetyński
Prezes Zarządu Śląskiej Izby Rolniczej Roman Włodarz
Dyrektorzy szkół prowadzonych przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi
Dyrektorzy szkół ogólnokształcących i zawodowych w Bielsku Białej
NSZZ Solidarność 80
NSZZ Solidarność.
Jubileusz został zorganizowany dzięki sponsorom:

artysta plastyk Wiesław Łysakowski-opracowanie graficzne materiałów jubileuszowych

Drukarnia Dimograf Sp. z o. o.

Agromix Jan Haczek

Szkółka Agrestu KOLCZATKA, Alina i Krzysztof Pinkosz

„Larix,” Sp.j.Centrum Ogrodnicze Szarotka Janusz Pieła

Szkółka-Bracia Dębscy

Zakład Ogrodniczy Danuta i Marian Spychała

Specjalistyczne Gospodarstwo Ogrodnicze, Beata i Marek Dzida

P.P.H.U. Hurtownia Nasion Bratek Kazimierz Duźniak

Gospodarstwo Ogrodnicze – Szetyńscy

Brinkman Polska Sp.z o. o.

Szkółka Krzewów Ozdobnych, Antoni Pudełko

Ogrodnictwo – Kwiaciarnia, Maria i Stefan Haczek

Producent Roślin Doniczkowych i Kwiatów Ozdobnych, Roman Ślosarczyk

Szkółka Drzew i Krzewów Ozdobnych, Danuta Pudełko

Szkółka Drzew i Krzewów Ozdobnych, Krzysztof Kubiczek

Szkółka Krzewów Ozdobnych, Eugeniusz Pudełek

Prosperplast Doniczki Plastikowe

Gospodarstwo Sadownicze, Krzysztof Stuglik.

v-ce dyrektor Katarzyna Sajdak