KURS INSEMINACJI

W dniach od 26-28 .02.2018 uczniowie naszej szkoły wzięli udział w kursie inseminatora .  Byli to chętni  uczniowie   z klas 1,2,3,4  technikum   weterynarii.  Szkolenie i cały kurs prowadzili pracownicy Małopolskiego Centrum Biotechniki oddział w Kleczy: Pan dr. St.Orlickiego, Pani inż. M. Sabuda i Pan inż. P. Jurasz. Nasza młodzież w pierwszych dniach czas spędziła na wykładach i prelekcjach , a w kolejnych dniach ćwiczyła już zakres materiału , aby na zakończenie zdać test teoretyczny i wykonać samodzielnie inseminację.  Spisali się doskonale bo też grupa była wyjątkowa.  Każdy zdał test  i mógł przystąpić do egzaminu praktycznego przeprowadzanego w zakładzie uboju bydła w Cieszynie. Wszyscy zdali , a teraz czekamy na certyfikat  uprawniający do wykonywania zawodu inseminatora.

Renata Ślezińska-Iwanicz