Szkolny etap Ogólnopolskiego Konkursu "Bliżej pszczół"

11 grudnia odbył się szkolny etap Ogólnopolskiego  Konkursu,, Bliżej pszczół“pod patronatem  Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi J. K. Ardanowskiego.

W olimpiadzie dedykowanej pszczołom wystartowało 15 uczniów z klas technikum weterynarii i 1 uczennica ze szkoły branżowej.

5 najlepszych uczniów( Józef Szlosarczyk, Mikołaj Rusinek, Rozalia Kwiczala, Dorota Tatar, Jan Łękawa) wywalczyło awans do eliminacji regiolanych konkursu.

Uczestnicy przygotowywali się do olimpiady m.in.w oparciu literaturę zgromadzoną w bibliotece szkolnej, w tym nowości wydawnicze zakupione w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

Zwycięzcom gratulujemy. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział i uzyskanie dobrych wyników świadczących o zainteresowaniu tematem.

Anna Sikora, Łukasz Wojtas