WYSTAWA ZIELNIKÓW

Od 27 listopada w bibliotece szkolnej można obejrzeć wystawę zielników.Zielniki przygotowali uczniowie klas pierwszych w ramach projektu edukacyjnego " Jaka to roślina ". Celem projektu było rozbudzanie i rozwijanie zainteresowań ogrodniczych , kształtowanie umiejętności rozpoznawania gatunków roślin w oparciu o ich cechy morfologiczne. W prezentowanych zielnikach możemy oglądać rośliny sadownicze, ozdobne, zielarskie i przyprawowe.

Jesienią uczniowie przygotowywali materiały do zielników - zbierali , suszyli, rozpoznawali i opisywali wybrane rośliny zapoznając się z systematyką roślin oraz botaniczną nomenklaturą polską i łacińską.Każdej prezentowanej roślinie towarzyszy nazwa polska , łacińska i krótki opis.Rozpoznając rośliny uczniowie ćwiczyli posługiwanie się profesjonalnymi kluczami do oznaczania roślin, atlasami drzew , krzewów, kwiatów, ziół i traw zgromadzonymi w bibliotece szkolnej, część wykorzystanych publikacji zakupiono w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

Zapraszamy do oglądania i podziwiania!

Urszula Lamik