Otrzymaliśmy grant na założenie mini sadu w ramach projektu !!!

Nasz szkolny zespół otrzymał grant z Fundacji  Banku Ochrony Środowiska za I etap konkursu "Tradycyjny sad". Cieszymy się tym bardziej, że jesteśmy na 6 miejscu wśród szkół, które otrzymały to wyróżnienie.
Z wielkim zaangażowaniem zespół zabrał się do wykonywania zadań związanych z drugim etapem konkursu - ZAKŁADAMY SAD.

W połowie kwietnia uczniowie zespołu przystąpili do założenia mini sadu z odmian grusz na wybranym i zaplanowanym wcześniej terenie.
Zaplanowali, rozmierzyli i wytyczyli miejsca zgodnie z projektem pod grusze. W kolejnym kroku posadzili z zaprawianiem dołów ziemią wybrane odmiany grusz: Bonkreta Williamsa, Faworytka, Komisówka.  Po posadzeniu fachowo przycięli drzewka, wbili paliki obok drzewek i przywiązali je w odpowiedni sposób. Mini sad został ogrodzony siatką aby drzewka nie zostały uszkodzone przez zające i sarny pojawiające się na wybranym terenie.
Posadzenie drzew to nie wszystko, w dalszym czasie czeka nas stała pielęgnacja aż do jesieni i w następnych latach.
Obecnie zespół skupia się na przygotowaniu promocji  projektu podczas Targów Ogrodniczych, które będą się odbywać na terenie szkoły w dniach 26 - 28 kwietnia 2019r.
Prace przy zakładaniu nadzorowali: szkolny opiekun projektu Maria Kołodziejczyk, oraz Tadeusz Pietraszko specjalista sadownictwa i szkółkarstwa wspierający zespół w projekcie.
Gratulujemy uczniom i życzymy dalszych sukcesów!

Maria Kołodziejczyk