SZKOLENIE Z ZAKRESU ZADAŃ DORADZTWA ROLNICZEGO

W dniu 21 lutego 2018r. w naszej szkole zostało przeprowadzone szkolenie dla uczniów klas maturalnych z zakresu zadań doradztwa rolniczego. Szkolenie przeprowadziła pani Maria Siąkała pracownik Śląskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego - oddział w Bielsku-Białej.

Zaprezentowała różne formy wsparcia sektora rolno-ogrodniczego. Omówiła i przedstawiła zakres usług jakie są skierowane do  podmiotów działających na rynku rolniczym ze szczególnym uwzględnieniem działań w obszarze powiatu bielskiego. Działania Ośrodka Doradztwa ukierunkowane są  nie tylko na szkolenia, konsultacje i doradztwo, w odpowiedzi na potrzeby rynku wspierają także innowacyjność w rolnictwie, produkcji żywności na obszarach wiejskich. Promocja produktów lokalnych, rolnictwa ekologicznego, racjonalna gospodarka środkami chemicznymi w uprawach i dbałość o środowisko naturalne to kolejne zadania z którymi doradcy muszą się zmierzyć, aby produkty produkowane w gospodarstwach były konkurencyjne i dostosowane do wymagań rynku.
Spotkanie to pozwoliło młodym ogrodnikom poznać pracę doradcy,  zakres świadczonych usług i służyło wymianie fachowej wiedzy i dobrych praktyk w zakresie innowacji.

Krystyna Janik-Chrapusta