Sukces ucznia klasy 4 TO- Michała Tyrny

W sobotę, 16 kwietnia 2016 roku w Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach odbyły się Okręgowe Eliminacje Olimpiady Wiedzy Ekologicznej.

82 uczestników eliminacji przywitała dr Małgorzata Faleńcka- Błońska, Przewodnicząca Głównego Komitetu Olimpiady,gratulując awansu z eliminacji szkolnej , do których w województwie śląskim przystąpiło 1871 uczniów zainteresowanych ekologią.

Po części pisemnej reprezentant naszej Szkoły- Michał Tyrna- zajmował 5 miejsce i awansował do finałowej 12.

W części ustnej mądrze i pięknie odpowiadał na trudne  pytania 7-osobowego jury pod przewodnictwem profesora Uniwersytetu Śląskiego- Piotra Skubały i we wspaniałym stylu wywalczył 3 miejsce.

Michałowi, finaliście XXX edycji OWE serdecznie gratulujemy i życzymy co najmniej powtórzenia ubiegłorocznego sukcesu w eliminacjach centralnych w Krakowie.

Opiekun: Anna Sikora