Bieg tropem wilczym

W dniu 10 marca 2024 młodzież repreprezentujaca nasza szkołę wzięła udział w 12 już edycji Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych - "Tropem Wilczym ". Nie wyniki były tutaj najważniejsze a sama chęć udziału w biegu i idea oddania hołdu i pamięci o tych którzy w okresie po wojennym byli prześladowani przez władze komunistyczne walcząc o wolną i niepodległa Polskę. Dystans z jakim biegacze musieli się zmierzyć  wynosił 1963 metry który symbolizuje rok w jakim to zginął ostatni żołnierz wyklęty Józef Franczak ps. "Lalek". Przed biegiem został odśpiewany hymn oraz przedstawiona prezentacja która miała przybliżyć młodzieży kim byli w/w bohaterowie.

Dziękuję bardzo uczniom, którzy w niedzielny poranek zechcieli wziąść udział w tym wydarzeniu Nikoli Zoń (I TWa), Juli Stusek, Nikola Figna, Paulina Kudziełko, Natalia Wysogląd, Oliwia Smolik (II TWa) oraz Michałowi Olszowskiemu (II TO).  Uczniowie poza satysfakcją jaką mieli okazję odczuć otrzymali pamiątkowe medale oraz koszulki, a dla spragnionych i głodnych po biegu czekała wojskowa grochówka.

Mariusz Gąsiorek.