Erasmus+

Mimo ograniczeń i przeszkód wynikającego z pandemii coronavirusa rozpoczął się nowy etap w programie Erasmus+ obejmujący lata 2021-2027.

Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji przyznała naszej szkole Akredytację Erasmusa w sektorze Kształcenie i szkolenia zawodowe.
Przyznanie Akredytacji umożliwia korzystanie z ułatwionej formy wnioskowania o dofinansowanie projektów Akcji 1 w latach 2021-2027.
Aktualnie trwają działania dokumentacyjne dla potwierdzenia warunków Akredytacji oraz otrzymania właściwego certyfikatu. Liczymy, że ustanie ograniczeń pandemicznych pozwoli kształcić naszych uczniów z wykorzystaniem tej akredytacji i wieloletnimi doświadczeniami zdobytymi przez współdziałanie ze szkołami partnerskimi w ramach Europejskiego Stowarzyszenia Nauczycieli Ogrodnictwa
Obecnie w ramach projektów w Akcji 2 Parnerstwa strategicznego Erasmus plus pracujemy nad projektem " Zielona Linia Zycia" , w ramach którego realizujemy na dziedzińcu  naszej szkoły Zieloną Klasę, a od maja rozpoczynamy nowy projekt "Kształcenie cyfrowe w ogrodnictwie", który pozwoli na jeszcze lepsze wykorzystanie technologii informacyjno-komunikacyjnych w edukacji szkolnej.

K. Benasiewicz, K. Piela