Pszczoły bliżej nas

7 stycznia odbył się II etap III Ogólnopolskiego Konkursu ,,Bliżej Pszczół". Uczestnikami byli zwycięzcy eliminacji szkolnych-wg kolejności zajętych miejsc- Dorota Tatar, Bartosz Koraczyński, Katarzyna Dudzik, Przemysław Dzida i Lidia Stachura.

Celem konkursu organizowanego przez KUL jest popularyzacja wśród uczniów roli pszczoły miodnej w środowisku naturalnym, wiedzy odnośnie możliwości funkcjonowania pszczoły w industrialnej rzeczywistości oraz uświadomienie młodzieży znaczenia produktów pszczelich dla zdrowia człowieka.

Wyniki zostaną ogłoszone pod koniec lutego. Za uczestników trzymamy kciuki.

Dziękuję  wszystkim uczniom startującym w grudniu w eliminacjach szkolnych za przygotowanie się i udział w konkursie.

Anna Sikora