Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Stanisława Szumca w Bielsku-Białej

"Ogrodnik" - zielony kawałek miasta

"Jest taka szkoła na krańcu gminy,
Gdzie szumią drzewa, trawy, rosną byliny,
Gdzie można odkryć nieznane dotąd sprawy...."

     Bielski Ogrodnik wrósł w pejzaż miasta poprzez swoje różnorodne działania. Jest "zieloną wyspą" w regionie, w którym uczeń, mieszkaniec, gość znajdzie coś interesującego dla siebie.
    Od lat kształcimy specjalistów z zakresu ogrodnictwa i architektury krajobrazu, a w ostatnim czasie przebojem do oferty edukacyjnej wszedł zawód technik weterynarii. Poszerzyliśmy bazę dydaktyczną szkoły o nowe wielofunkcyjne boisko  i  nowoczesną pracownię weterynarii. Każdy zainteresowany znajdzie coś dla siebie, wzbogaci się o nową wiedzę ogrodniczą i ekologiczną, miło spędzi czas w otoczeniu przyrody, pozna tajniki sztuki florystycznej, samodzielnie posadzi rośliny i zbierze plony.
    Dziś, wbrew kartce w kalendarzu,  przyroda powoli budzi się do życia, młodzi adepci sztuki ogrodniczej wytrwale ćwiczą swoje umiejętności praktyczne w pracowniach, szklarniach i na warsztatach szkolnych pod okiem doświadczonych nauczycieli i pracowników.
Wkrótce poznacie ich działania i owoce wytężonej pracy.... .

Serdecznie zapraszamy do wirtualnego spaceru z naszymi szkolnymi przewodnikami  po terenie Zespołu Szkół Ogrodniczych i warsztatów szkolnych - poznajcie nasze działania.
WSZYSTKICH zachęcamy do spacerów. Poszukajcie sami wiosny - znajdziecie ją na pewno w naszej szkole, u nas pachnie już wiosną!
Poznajcie nas, zaprzyjaźnijmy się i zostańcie z nami, zdobądźcie ciekawy zawód, weźcie  udział w licznych projektach. Czekamy na CIEBIE.

DO ZOBACZENIA  WKRÓTCE!!