Urodziny „OGRODNIKA”

Za nami 92 lata. 17 września 1928 roku bielski „Ogrodnik otworzył drzwi uczniom”-powstała  Szkoła Ogrodnicza. Trudno wyliczyć ilu ogrodników (i nie tylko) wykształciła i wypuściła w świat nasza Jubilatka, ilu pracowników zostawiło w jej murach cząstkę siebie. Nasza szkoła będąc jedną z najstarszych placówek edukacyjnych  na stałe wrosła w bielski krajobraz. W ostatnim  czasie szkoła gruntownie zmieniła swoje oblicze. Budynek  zyskał nowy blask, pracownie zostały doposażone nowoczesnym sprzętem i meblami. Wprowadzono wiele  proekologicznych inwestycji i programów. Pracę wykonujemy nowoczesnym sprzętem mechanicznym - stajemy się prawdziwą perłą na mapie edukacyjnej regionu. Uczniowie odnoszą sukcesy zawodowe. Sukcesy uczniów są sukcesami nauczycieli i pracowników, naszą radością i nadzieją na lepsze jutro. Pewne jest, że „Ogrodnik” mimo swojego podeszłego wieku ma się dobrze, wręcz „kwitnie”, pozostaje świetną szkołą z pięknymi tradycjami i ciekawymi pomysłami na rozwój i nowe wyzwania stawiane przez życie.

Życzymy szkole, aby trwała, rozwijała się i była coraz piękniejsza. Jej świetność to nasza chluba.

STO LAT droga Jubilatko, abyś długo żyła, byś wciąż dla nas dobre, wielkie serce miała i każdego dnia uśmiechem promieniała………

Krystyna Janik-Chrapusta