Nowy ciągnik z przyczepą do nauki jazdy !!

W dniu dzisiejszym 7 marca 2019r. na teren warsztatów mechanizacji Szkoły Ogrodniczej dostarczono nowo zakupiony ciągnik Zetor PROXIMA LC 80 i przyczepę PRONAR T 663.

Ciągnik i przyczepa są przystosowane do nauki jazdy.
Zestaw ten został zakupiony w drodze przetargu ze środków Ministerstwa Rolnictwa z puli pomoce dydaktyczne, a dostawcą była firma Bieniek AGROTEX Ochaby.

Jest to sprzęt zakupiony do nauki jazdy. Uczniowie będą mogli odbywać szkolenie praktyczne na kategorię ,,T”na nowym sprzęcie, oraz poznawać zasady eksplotacji i użytkowania . Sprzęt ten  spełna wszelkie wymogi związane ze szkoleniem i egzaminowaniem kandydatów na kierowców. Uczniowie będą mogli szkolić się na takim sprzęcie jakim dysponuje WORD w Bielsku-Białej. Ciągnik ten jest wyposażony we wspomaganie układu kierowniczego, odpowiednio regulowany fotel, regulowaną kierownicę , klimatyzacje , rewers ,radio i inne udogodnienia.
O czym niektórzy uczniowie mogli się już przekonać….Na jazdę próbną poprosiliśmy też Panią Dyrektor.

Mamy nadzieje, że w/w sprzęt  uatrakcyjni kształcenie zawodowe w Naszej Szkole, oraz da nam możliwości poszerzenia wiadomości na temat techniki stosowanej w rolnictwie.

Życzymy bezpiecznej jazdy.
Józef Szczerbik