Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Stanisława Szumca w Bielsku-Białej

Witamy uczestników programu ERASMUS PLUS…..

Realizując program Unii Europejskiej w dziedzinie edukacji, szkoleń, młodzieży i sportu na lata 2014-2020 ERASMUS PLUS w dniach 23-28.04.2018r. Zespół Szkół Ogrodniczych wspólnie ze Stowarzyszeniem Rozwoju i Promocji ZSO gości uczestników programu w ramach Akcji 2 „Współpraca na rzecz innowacji i wymiany dobrych praktyk”.

Wspólnie będziemy realizować projekt  dotyczący promowania zrównoważonego ogrodnictwa w zakresie ochrony środowiska w UE”, co w skrócie oznacza szukanie BIO-ALTERNATYW w ogrodnictwie i ekologii.
Wraz z sześcioma  partnerami - szkołami ogrodniczymi :
IPEA La Reid w Belgii,  
Berufsschule für Gartenbau, Floristik und Vermessungstechnik München w Niemczech
Alanduskool Räpina w Estonii
La Mouillѐre w Orleanie we Francji
Lycée Technique Agricole   Ettelbruck w Luksemburgu
 oraz IES Ribera  Peralta z Hiszpanii  na seminariach i warsztatach wspólnie będziemy poznawać alternatywne ekologiczne i innowacyjne sposoby działań, aby ogrodnictwo jako najintensywniejsza gałąź rolnictwa utrzymywało równowagę w przyrodzie, dostarczało zdrowej żywności, zapewniało ludziom piękno zieleni i krajobrazu.
Przy współpracy  Instytutu Technologii Mikrobiologicznych w Turku, poznamy wykorzystanie pożytecznych mikroorganizmów w ogrodnictwie, zapoznamy się z  całym asortymentem produktów opartych o EM-farming w samej centrali Instytutu  w Bratuszynie.
 Ponadto pokażemy uczestnikom wiele ciekawych miejsc naszego regionu,  odwiedzimy wzorcowe gospodarstwa ogrodnicze i wspólnie się poznamy.
Serdecznie witamy uczestników i życzymy udanego pobytu. Będziemy na bieżąco relacjonować przebieg tego wydarzenia.
                                                                                                                                 

Krystyna Janik-Chrapusta