"PrzyStań na Podbeskidziu"

W dniu dzisiejszym w Zespole Szkół Ogrodniczych odbył się VI Powiatowy Konkurs Wiedzy o Regionie "PrzyStań na Podbeskidziu".

Jak co roku organizowaliśmy go przy współpracy z Książnicą Beskidzką. Odwiedzili nas uczniowie zarówno z gimnazjów, jak i szkół średnich z całego regionu.

W tym roku tematyka konkursu była związana z obchodami Roku Rzeki Wisły. Skupiliśmy się na badaniu etymologii nazw miejscowych. Po intelektualnych zmaganiach uczestnicy wraz z opiekunami odpoczęli przy energetycznym posiłku, a potem udali się wraz z naszą uroczą przewodniczką z klasy 4 TAK na zwiedzanie szkolnych ogrodów. Organizatorki p. Katarzyna Kocoń i p. Anna Świstak pragną z tego miejsca podziękować wszystkim nauczycielom-opiekunom, dzielnym uczestnikom oraz szczególnie ciepło uczennicom zaangażowanym w organizację przedsięwzięcia z klasy 1 TW.

Wyniki ogłosimy już wkrótce.