Zaproszenie na wernisaż wystawy- ,, Witamy w nanoświecie"

Wystawa "Witamy w nanoświecie" jest zdarzeniem niecodziennym w polskich muzeach. Zazwyczaj wystawa ma jednego, bądź kilku kuratorów. Natomiast w przygotowaniu tej wystawy brało udział kilkadziesiąt osób - uczniów gimnazjów, techników i liceów, którzy wymyślili, zaprojektowali i wykonali eksponaty interaktywne, które się na nią złożyły.

Wystawa jest podsumowaniem realizacji w Polsce międzynarodowego projektu edukacyjnego "Irresistible", którego zadaniem było przybliżenie młodym ludziom zagadnień związanych z odpowiedzialnymi badaniami naukowymi i innowacjami. Polscy uczniowie, podobnie jak ich rówieśnicy z 10 innych krajów, przez kilka miesięcy brali udział w zajęciach eksperymentalnych, dyskutowali o roli nauki w społeczeństwie, odwiedzali wyższe uczelnie i naukowe wystawy interaktywne, by na koniec samodzielnie zaprojektować i wykonać eksponaty na szkolną wystawę interaktywną. Najciekawsze eksponaty opracowane przez uczniów złożą się na wystawę, która zostanie pokazana szerokiej publiczności w Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, w terminie - do końca lipca 2016.

Eksponatem reprezentującym prace uczniów naszej szkoły jest nanorurka węglowa wykonana przez Patryka Raczka z klasy 1 TAK/TO.