Sukces na XLVII Olimpiadzie Wiedzy i Umiejętności Rolniczych!

W piątek 12 kwietnia na Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie odbyła się  XLVII okręgowa Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Rolniczych. Uczniowie rywalizują w 8 blokach tematycznych: produkcja roślinna, produkcja zwierzęca, mechanizacja rolnictwa, ogrodnictwo, agrobiznes, leśnictwo, architektura krajobrazu oraz weterynaria.

Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego od wielu lat bierze w niej udział osiągając wysokie wyniki.

W tym roku szkołę reprezentowała grupa 7 uczniów w 4 kategoriach: ogrodnictwo, architektura krajobrazu, weterynaria oraz produkcja zwierzęca.

Z wielką przyjemnością pragniemy poinformować, iż mamy finalistów

w trzech kategoriach:

Ryszard Gębczyński z klasy 5 TAK - I miejsce w kategorii: architektura krajobrazu

Weronika Pawińska z klasy 3 TO - III miejsce w kategorii: ogrodnictwo

Malwina Sochacka z klasy 4 TW - III miejsce w kategorii: weterynaria

Była duża konkurencja z kilkunastu szkół okręgu krakowskiego. Uczniowie rozwiązywali test a następnie zmagali się z zadaniami praktycznymi. Dziękujemy opiekunom uczniów za przygotowanie do olimpiady, zaangażowanie i poświęcony czas.

Całej naszej drużynie składamy Wielkie Gratulacje i cieszymy się razem z nimi sukcesami. Życzymy powodzenia na eliminacjach centralnych w Szczecinie.

Gratulacje!