Zapraszamy na wyjątkową prezentację: Modele Architektury 3D klas drugich!

Z ogromną radością zapraszamy wszystkich miłośników architektury, innowacji i kreatywności na unikalną prezentację prac naszych utalentowanych uczniów klas drugich!

Modele są instrumentami, aktami komunikacji z klientem i innymi użytkownikami architektury. Informują, tłumaczą i przekonują

Patrick Healy

Uczniowie klas drugich pod opieką Pani Barbary Buczek-Sztefko - nauczyciela architektury krajobrazu,  z pasją podjęli się zadania stworzenia unikalnych modeli architektonicznych.

Mimo obecnej fascynacji cyberprzestrzenią, rzeczywistością rozszerzoną i zaletami druku 3D, świat architektury nie może się obyć bez fizycznych makiet. To modele z drewna, pleksi czy pianki nadal moderują dyskusję między zespołem projektantów i konstruktorami. Pomagają zbliżyć abstrakcję skomplikowanych rysunków technicznych do rzeczywistości. Pozwalają na ogląd całości przyszłego budynku: jego bryły, założeń funkcjonalnych, materiałów czy też powiązania z otoczeniem. . Do tych wielorakich funkcji dochodzi jeszcze jedna ich rola: coraz częściej postrzegane są po prostu jako dzieła sztuki, znajdując swoje miejsce na wystawach i w muzealnych kolekcjach.

Zapraszamy do biblioteki.

Bednarek Tomasz, Buczek-Sztefko Barbara