Dekoracje bożonarodzeniowe

CORAZ BLIŻEJ ŚWIĘTA….

Coraz bliżej święta ,ich magia w powietrzu.  Myślimy  o dekoracjach  domu, stołu,  wybieramy choinkę zastanawiamy się,  jak ją przyozdobić?  Wchodzą nowe trendy, kolory, pomysły na dekoracje świąteczne, jednak klasyka zawsze jest na czasie. Soczyste, żywe odcienie czerwieni i zieleni w połączeniu z bielą. Całość można „doprawić” złotem i srebrem. Takie duety wyglądają nietuzinkowo i nawiązują do tradycji.

Wśród wielu świątecznych dekoracji  na uwagę zasługuje zielony stroik bożonarodzeniowy wykonany z gałęzi prezentuje się pięknie we wnętrzach o różnym stylu. Można wykonać go z użyciem zarówno gałęzi naturalnych, jak i sztucznych. Kompozycja ze świeżych elementów wygląda naturalnie, a dodatkowo wnosi do domu wyjątkowy zapach kojarzący się ze świętami Bożego Narodzenia. Zielony stroik wygląda doskonale, gdy jest wykończony dekoracyjnymi szyszkami, a także świecami.  Dołączenie  do niego małych bombek, pomarańczy albo pierników i gwiazdek uczyni go niepowtarzalnym i wyjątkowym. Stroiki bożonarodzeniowe zazwyczaj umieszcza się na stole lub mocuje jako wieńce na drzwiach wejściowych.

Nie zastąpionym elementem świąt jest także roślina  Poinsecja, znana też jako gwiazda betlejemska, zachwyca bajkowymi kolorami. Zakwita w okresie Bożego Narodzenia.

Uczniowie wraz z nauczycielami oraz pracownikami Warsztatów Szkolnych wykonują stroiki i kompozycje w ramach zajęć praktycznych które są przeznaczone do sprzedaży na Warsztatach Szkolnych . Pielęgnują i przygotowują do sprzedaży także gwiazdy betjemskie.

Krystyna Janik-Chrapusta

Kierownik Warsztatów Szkolnych Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego