Warsztaty florystyczne w Lututowie

Krajowe Centrum Edukacji Rolniczej w Brwinowie zorganizowało warsztaty dla nauczycieli ogrodnictwa i architektury krajobrazu, których tematem były: "Kompozycje roślinne z roślin żywych i zasuszonych".

Szkolenie odbyło  się w terminie 4-6 grudnia 2023 r. w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Lututowie. Miałam przyjemność uczestniczyć w tych warsztatach, które prowadziła Pani Elżbieta Kosydar - mistrzyni florystyki. W trakcie warsztatów uczestniczki zapoznały się z zasadami i technikami kompozycji florystycznych oraz wykorzystały zdobytą wiedzę w praktyce, tworząc bukiety okolicznościowe, różne dekoracje bożonarodzeniowe, a także wykonując roślinną dekorację stołów.

W programie szkolenia zaplanowano między innymi:

• Wykonanie bukietu okolicznościowego techniką spiralną
  • Przegląd technik florystycznych ich łączenie i praktyczne zastosowanie przy wykonywaniu bukietów ślubnych.
  • Bukiety ślubne wiązane w ręku z wykorzystaniem techniki drutowania, szynowania i klejenia.
  • Zasady tworzenia i technika wykonania wianka adwentowego
  • Przygotowanie elementów dekoracyjnych do wykonania florystycznej choinki.
  • Wykonanie kompozycji w naczyniu z wykorzystaniem roślin zasuszonych
  • Roślinna dekoracja stołu z wykorzystaniem różnych technik i materiałów florystycznych . Wykonanie dodatkowych elementów ozdobnych do roślinnej dekoracji stołu.

Bardzo dziękuję za zorganizowanie warsztatów, przekazanie ogromu wiedzy teoretycznej i praktycznej z zakresu florystyki, wspaniałą atmosferę podczas warsztatów oraz  Dyrekcji i nauczycielom Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Lututowie za gościnne przyjęcie.

Maria Kołodziejczyk