Szkolenie ,, Pierwsza pomoc poszkodowanym w rolnictwie”

W dniu 28.11.2023 w ZSCKR Bielsko-Biała odbyło się szkolenie na temat ,, Pierwsza pomoc poszkodowanym w rolnictwie”.

Szkolenie prowadził Pan Maciej Mazur , pracownik prewencji Śląskiego Oddziału Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego. Obejmowało zagadnienia związane z bezpieczeństwem pracy w rolnictwie, oraz pomocą poszkodowanym w wypadkach na gospodarstwie.

Uczniowie , głównie klasy branżowej uczestniczący w szkoleniu mogli przyswoić sobie wiedzę na te tematy , a później uczestniczyć w części praktycznej wykonując ćwiczenia na fantomie.

Ostatnim etapem było sprawdzenie wiedzy uczestników na temat udzielania I pomocy poszkodowanym poprzez rozwiązanie testu. Najlepsi uczniowie zostali nagrodzeni nagrodami ufundowanymi przez KRUS, za co w ich imieniu dziękujemy.

Józef Szczerbik